W Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku w minionym tygodniu w  grupie ,,Witaminki” na talerzu królował burak. W ramach projektu raz w miesiącu omawiamy walory zdrowotne wybranego warzywa i wspólnie z dziećmi przygotowujemy z niego potrawę promując w ten sposób zdrowe odżywianie. Przedszkolaki poznały odmiany buraka, mogły go dotknąć, powąchać, spróbować w postaci soku, ugotowanych buraczków. Dzieci po zrobieniu ciasta na gofry z burakiem w roli głównej odwiedziły nasze panie kucharki w kuchni, gdzie pani Ania wspólnie z przedszkolakami upiekła  nasze gofry, które dzieci ze smakiem zjadły. Przedszkolaki poczęstowały też panie pracujące w przedszkolu. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną: ,,Burak- Bruno”, którego pokolorowały burakiem. To był dzień pełen wrażeń , w którym królował buraczany kolor.

Ewa Kozielska