W ramach obchodzonego 18.10.2023 ,,Dnia Poczty Polskiej”.„Witaminki” z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku  wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Ozimku, aby przyjrzeć mu się z bliska i utrwalić informacje zdobyte na zajęciach w przedszkolu. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy urzędnika pocztowego i uświadomili sobie jak wielkie znaczenie ma ten urząd w naszym codziennym życiu.Dzieci poznały różne rodzaje listów. Wzbogaciły słownictwo o zwroty: awizo, przesyłka. Miały okazję przymierzyć czapkę listonosza i ubrać na ramię jego bardzo dużą torbę. Utrwaliły znajomość swojego adresu zamieszkania i adresu przedszkola, do którego z pomocą pań kupiły, podpisały i wysłały kartkę.Na zakończenie spotkania i w ramach podziękowania wręczyliśmy na ręce Pani Naczelnik mały upominek. Wycieczka była dla dzieci ogromnym przeżyciem, ponieważ nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem jak możliwość obejrzenia i dotknięcia danej rzeczy na żywo.Witaminki wracały do przedszkola z bagażem miłych doświadczeń i teraz chyba na temat pracy  Urzędu Pocztowego wiedzą chyba wszystko.

Serdecznie dziękujemy Pani Naczelnik i pracownikom Poczty za miłe i serdeczne przyjęcie oraz za przekazaną wiedzę.

Ewa Kozielska