Realizacja projektu ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury’’ w Jedyneczce

W ramach realizowanego projektu "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" grupa ,,Bystrzaków'' z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku udała się wraz z pluszowym misiem do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Ozimku. Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały teatrzyk Kamishibai pt. ,,Złotowłosa i trzy misie", a także zostały wprowadzone w pasjonujący świat książek przez Panie z biblioteki. Był czas również na zabawy muzyczno-ruchowe, oglądanie książek oraz układanie bajkowych puzzli. W podziękowaniu za fascynujące biblioteczne zajęcia przedszkolaki podarowały laurkę ze słowami wdzięczności, a Panie bibliotekarki obdarowały naszych podopiecznych kolorowankami i zaproszeniami. Na nowych małych czytelników w wieku 3-6 lat przy zapisie przez Rodzica do biblioteki czekają wyprawki czytelnicze, które odebrać można w Oddziale dla Dzieci. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie Paniom dziękujemy. Z pewnością to nie ostatnie spotkanie z książką przedszkolaków. Nasz mały wędrujący miś towarzyszy ,,Bystrzakom" w ważnych wydarzeniach grupy. Również wyrusza w fascynującą podróż po domach przedszkolaków. Razem z dziećmi i ich Rodzicami przeżywa przygody bohaterów książek.

Krystyna Pustelnik