W Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku grupa ,,WITAMINKI ” bierze udział w projekcie edukacyjnym promującym zdrowe nawyki żywieniowe pod patronatem miesięcznika: „Bliżej Przedszkola”.Dzieci raz w miesiącu będą poznawały warzywnego bohatera i różne aktywności z nim związane. Celem projektu jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw bogatych w warzywa, stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków, oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi, wdrażanie do samodzielnego komponowania posiłków i robienia prostych potraw według przepisów kulinarnych. Pierwszym warzywem jakie gościło na talerzach przedszkolaków był pomidor Pafnucy. Dzieci poznały jego właściwości zdrowotne, dowiedziały się co powstaje z przetworzenia pomidora. Poznały różne odmiany i kolory pomidorów. Własnoręcznie wykonały sałatkę z pomidora oraz  sok. W tym dniu królował w grupie oczywiście kolor czerwony. Każde dziecko otrzymało książeczkę ,do której co miesiąc będzie wklejało poznane warzywo. Dzień zakończyliśmy pracą plastyczną. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia szczególne robienie sałatki, którą zjadły do ostatniego pomidorka.

Na koniec roku czekają na dzieci nagrody związane z projektem.

Ewa Kozielska