Dzieci z grupy Lisków z Przedszkola Publicznego Nr 1  podjęły „Ogórkowe wyzwanie”, rozpoczynając tym samym projekt Wydawnictwa „Bliżej Przedszkola” pt. WITAMINKI. Projekt ma na celu kształtować u wychowanków zdrowe nawyki żywieniowe. Pierwszym warzywem, którym zajęły się Liski, był ogórek. Dzieci przyjrzały się różnym gatunkom tego warzywa, sprawdziły ich fakturę, zapach, wielkość oraz smak. Następnie, zastanowiły się wspólnie, jakie potrawy przygotowuje się z ogórka. Przypomniały sobie piosenkę „Ogórek wąsaty”, a następnie zabrały się za kiszenie ogórków. Wymieniły wszystkie składniki i przyrządy kuchenne potrzebne do kiszenia ogórków i przeszły do działania. Dokładnie umyły warzywa i przyprawy, wszystko włożyły do słoika, a następnie odłożyły go w spokojne miejsce. Od dziś codziennie będziemy obserwować na własne oczy proces kiszenia ogórków! Na zakończenie każdy Lisek stworzył własny słoik na kartce papieru, jako pamiątkę zakończenia pierwszego zadania projektu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania, bo jest to naprawdę pyyyyszna akcja!

Justyna Buhl