Za oknem prawdziwie zimowa aura. Ponieważ nasze przedszkolaki uwielbiają zimę, uznały,  że to doskonała pora na spacer i podziwianie natury.W Pzedszkolu Publicznym  Nr 1 w Ozimku  pierwsze zimowe przechadzki w okolicy przedszkola oraz zabawy na śniegu w ogrodzie przedszkolnym miały na celu dotlenienie organizmu, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody  w zimowej szacie. Dzieci tak długo czekały na zimę i śnieg. Pomimo czerwonych zmarzniętych nosków, humory dopisywały. Dzieci podziwiały świat spowity bielutkim i jeszcze czystym śniegiem, spacerowały, dotykały śnieg, wydeptywały ślady na śniegu, tworząc różne wzory. Nie obyło się oczywiście bez lepienia  bałwana  i śnieżek, które podrzucały wysoko w górę. Było mnóstwo wspaniałej zabawy,  dzieci były zadowolone, radosne i pogodne. Mamy tylko nadzieję, że zimowa aura zagości u nas na dłużej i takich spacerów i zabaw na śniegu w tym sezonie będzie jeszcze sporo, a ich zwieńczeniem będzie nie jeden ulepiony bałwanek…!

Magdalena Dudkiewicz