19 października 2023roku Przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Ozimku  uczestniczyły w zajęciach Małej Akademii Jazzu, które odbywały się w Domu Kultury w Ozimku. Ideą Małej Akademii Jazzu jest docieranie do jak największej grupy dzieciaków, która w przyjazny i dostosowany do swojej percepcji sposób zapoznaje się z korzeniami muzyki rozrywkowej. To dzisiejsze spotkanie wypełniła wesoła zabawa i taniec. Trudno wyobrazić sobie taniec bez muzyki latynoamerykańskiej, a muzykę latynoską bez muzyki kubańskiej. Takiego gorące rytmy jak mambo, chacha, salsa czy rumba pochodzą właśnie stamtąd. W muzyczną podróż na Kubę zabrała nasze przedszkolaki  wspaniała wokalistka i tancerka kubańska Mili Morena.Zajęcia umuzykalniające Małej Akademii Jazzu  oczarowały dzieci i były niecodzienną lekcją muzyki.

Magdalena Dudkiewicz