Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku  wzięły kolejny raz udział w akcji  „Szkoła pamięta” ogłoszonej przez Ministra  Edukacji i Nauki .Akcja odbyła się w październiku przed Uroczystością Wszystkich Świętych,kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Dzieci z wychowawcami odwiedziły lokalne Miejsca Pamięci oraz cmentarz, gdzie zostały zapalone znicze. W grupach odbyły się pogadanki tematyczne, oglądanie filmu oraz  zajęcia plastyczne. Akcja miała na celu uwrażliwić dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności oraz odważnych osobach, poprzez te działania poznały historię związaną z odwiedzanymi miejscami oraz osoby które zapisały się w historii -tej ogólnonarodowej jak i lokalnej.

Magdalena Dudkiewicz