Policjanci z Opola odwiedzili Przedszkole Publiczne Nr 1 w Ozimku ,dzieci z grupy ,,Bystrzaków”. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć przedszkolakom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy. Równie ważnym tematem spotkania jak bezpieczeństwo, było dla naszych podopiecznych poznanie tajników służby policjanta. ,,Bystrzaki” z zaciekawieniem oglądały policyjne wyposażenie: pałkę, kajdanki, lizak, a także mogły przymierzyć policyjne czapki. Ponadto ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszył się radiowóz i jego możliwości sygnalizacyjne. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie pani policjantka wręczyła wszystkim dzieciom odblaski, tematyczne kolorowanki i kredki. Dzięki takim wizytom na pewno żadne dziecko nie będzie obawiało się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za odwiedziny naszym gościom z Opola i przybliżenie przedszkolakom tak odpowiedzialnego zawodu, jak zawód policjanta.

Krystyna Pustelnik