Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku , 12 kwietnia wybrały się na kolejne zajęcia czytelnicze do Miejskiej i Gminnej Publicznej  Biblioteki w Ozimku. Dzieci wysłuchały bajki ,,Mądra kurka”, którą pani bibliotekarka przedstawiała przy pomocy teatru Kamishibai. Następnie na ekranie monitora dzieci mogły zobaczyć prezentację ,,Jak powstaje chleb?”  czyli od ziarenka do bochenka. Dzieci odpowiedziały na zadane przez panią pytania ,wspólnie przy akompaniamencie gitary pani Ani Kępkowskiej zatańczyły do piosenki ,,Kurki trzy”. Na koniec dzieci mogły pooglądać książeczki, które ich interesowały. Biblioteka dysponuje naprawdę bardzo ciekawymi i interesującymi okazami. My jako grupa regularnie wypożyczamy książki i czytamy je w naszym przedszkolu. Zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzenia biblioteki ,każdy na pewno znajdzie tam coś, co go zainteresuje i będzie mógł otworzyć drzwi do wyobraźni. Z całego serduszka dziękujemy paniom bibliotekarką za zaproszenie.

Ewa Kozielska