Bystrzaki z Jedyneczki w bibliotece w ramach realizacji projektu czytelniczego

Grupa ,,Bystrzaków” z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Ozimku w ramach realizacji projektu: ,,Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.  Dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk Kamishibai Kokoszka ,,Mądra kurka” o wartości wspólnej pracy. Jak również przedszkolaki podczas zajęć poznawały etapy powstawania chleba. Dowiedziały się, że to bardzo długi proces, wymagający ciężkiej pracy wielu osób. W filmiku edukacyjnym  dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy rolnika i piekarza. Porównały jak wyglądała ich praca dawniej, a obecnie. Pobyt w bibliotece został umilony poprzez zabawy ruchowe do piosenki zagranej na gitarze ,,Wyszły w pole kurki trzy”.Na zakończenie ,,Bystrzaki” przeglądały ciekawe pozycje literatury dziecięcej. Czas minął bardzo szybko, a na koniec pełnego wrażeń spotkania dzieci zapowiedziały, że będą częstymi gośćmi biblioteki. Paniom dziękujemy za zaangażowanie. Zajęcia były bardzo interesujące. Grupa przedszkolna  z poszerzoną wiedzą, radosna wróciła do przedszkola.

Krystyna Pustelnik