Wraz z nadejściem grudnia w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku  gościliśmy panią Ewę Dorynek, która we współpracy z panią Miriam przygotowała ciekawe zajęcia dla najstarszych grup. Tym razem Przedszkolaki poznały teatrzyk Kamishibai. Kamishibai to inaczej teatr ilustracji. Wywodzi się on z Japonii i stanowi bardzo ciekawą formę przedstawiania różnorodnych treści dla najmłodszych, ale nie tylko. Tego dnia grupa „Wesołych Nutek” wysłuchała opowiadania o Zajączku, który nie chciał się dzielić. Historia przedstawiła bohatera, który bywał samolubny, dlatego też nie mógł znaleźć sobie przyjaciół. Bardzo chciał, aby w jego serduszku zagościła radość. Stało się tak, kiedy zrozumiał, że warto być dla innych dobrym. Po wysłuchaniu historii grupa przedszkolaków wzięła udział w zabawie, zorganizowanej przez pani Miriam. Ćwiczenie to pokazało, że dzięki współpracy z innymi powstają wyjątkowe rezultaty, które w pojedynkę by się nie udały. Grupa „Liski” wysłuchała z kolei historii pt. „O odważnym Strusiu, który został strażakiem”. Po krótkiej rozmowie na temat opowiadania przedszkolaki zostały zaproszone do zabawy, w której wybierali w jakiej sytuacji zachowają się ostrożnie, a w której odważnie.  Na zakończenie każde dziecko wykonało własną maskę, która czasem może dodać odwagi!

Miriam Gajda-Klama