W  Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku, w każdej z grup wiekowych odbyły się warsztaty bębniarskie, w tym dniu wszystkie przedszkolaki zostały wprowadzone w pasjonujący świat dźwięków i rytmów. Arci  instruktor uczył dzieci  podstawowych technik wydobywania dźwięków wykorzystując w tym celu różnego rodzaju bębnów w tym Afrykańskich- djembe czy pudeł akustycznych. Podczas zajęć każdy przedszkolak mógł zostać muzykiem i stworzyć własny rytm. Podczas gry na bębnach dzieci doznały wiele radości i satysfakcji z własnych działań. Dzieci uczyły się wygrywać i powtarzać proste rytmy, ćwiczyły spostrzegawczość i skupienie uwagi, śpiewały piosenki. Poczucie rytmu u dzieci jest wręcz intuicyjne, a gra na bębnach stwarza twórczą możliwość  wykorzystanie tych zdolności. Wspólna gra na bębnach dostarczyła dzieciom wiele radości i była świetną formą grupowej integracji.

Magdalena Dudkiewicz