8 listopada 2023 roku obchodziliśmy w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania. Głównym celem organizacji takiego dnia w naszym było zachęcenie dzieci do zdrowego i świadomego wybierania co chcą spożywać. Przedszkolaki poznały wiele warzyw oraz produktów, które warto wybrać podczas śniadania. Posiłek ten był także bardzo wyjątkowy, gdyż w salach utworzono długie stoły, przy których siedziała cała grupa i wspólnie jedli to zdrowe śniadanko. Na stołach pojawiło się mnóstwo warzyw, a każde dziecko mogło stworzyć swoją wyjątkową, kolorową, a przede wszystkim zdrową kanapkę. Później panie nauczycielki zorganizowały wiele zabaw, atrakcji związanych z tym właśnie dniem. Dzieci były zachwycone, a przede wszystkim dowiedziały się dlaczego śniadanie jest nazywane najważniejszym posiłkiem dnia.

Karolina Gawin