Dnia 7 listopada 2023 r.przedszkolaki z grupy  „ Liski” oraz „Wesołe Nutki” z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku uczestniczyły w warsztatach teatralnych  „Małpeusz w teatrze” prowadzonych przez  instruktora teatralnego Roberta Konowalika .Warsztaty zorganizował  Dom Kultury w Ozimku na których przedszkolaki poznały różne rodzaje lalek teatralnych: pacynkę, kukiełkę, jawajkę, marionetkę, lalkę sycylijską oraz  cieniową. Co łączy dzieci i aktorów lalkarzy? Każdy z nich, kiedy weźmie do ręki lalkę, misia, łyżkę, karton, kawałek skarpety zaczyna odkrywać w nich cechy ludzkie… próbuje tchnąć w nie życie… i uczynić partnerem zabawy-spektaklu. Z tym, że lalkarz, aby animować musi mieć do tego specjalne przeszkolenie, a dzieci robią to w sposób naturalny! Podczas warsztatów instruktor zdradził dzieciom tajniki szkoły lalkarskiej, a od dzieci uczył  się od spontanicznej radości z zabawy.

Magdalena Dudkiewicz