Przedszkole Publiczne Nr 1 w Ozimku bierze udział w projekci ,,Klub Mleczka’’.Grupa „Witaminki’’ i ,,Wesołe Nutki’’ poznała ząbka Mleczaka, krokodyla Aleksandra i lisicę Karolinę. Dzieci wysłuchały i wspólnie zaśpiewały piosenkę; ,,Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda.:” Przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoją szczoteczkę i pastę i wspólnie po posiłku umyły nimi swoje ząbki. Pomysł dzieciom bardzo się spodobał. Dzieci zapoznały się z techniką prawidłowego mycia zębów ,wspólnie obejrzały prezentację o gabinecie stomatologicznym, pracy stomatologa, narzędziami ,którymi posługuje się dentysta w swoim gabinecie. Zobaczyły jak zbudowane są nasze zęby, jak fachowo się nazywają i co najważniejsze jak powinniśmy o nie dbać. Dzieci zabrały do domu kalendarz mycia ząbków. Codziennie rano kolorują słoneczko, a wieczorem księżyc jeśli umyły ząbki. Co jakiś czas będą kalendarze przynosić do przedszkola i będziemy sprawdzać jak dbają o swoje ząbki.

Ewa Kozielska