Dzień Kropki to święto, które na stałe wpisało się do kalendarza świąt nietypowych we wrześniu. To dzień pełen kropek na ubraniach, kropek w zabawach i kropek w galeriach plastycznych. Święto to niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie - nieważne kim jesteś, nieważne ile masz lat - ważne, że masz jakiś talent! Piętnastego września wszystkie przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku z dumą prezentowały swoje stroje pełnie kropek i groszków - niektóre kropki były, przez rodziców, własnoręcznie wykonane i naklejone na ubrania pociech. Tego dnia kropki grały główną rolę - były przedmiotem zabaw, rymowanek, piosenek i prac plastycznych, a ustawiona w holu przedszkola fotobudka zachęcała do zdjęć, które z pewnością stały się przepiękną pamiątką każdego przedszkolaka.

Wędrowała kropka mała po szerokim świecie.

Rozglądając się, szukała wyjątkowych dzieci.

Każdy jakieś ma zdolności! Kropka o tym wie.

Lecz każdego po kolei posłuchać dziś chce.

Justyna Buhl