Dzień Postaci z Bajek to niezwykłe święto, które obchodzone jest piątego listopada, ale w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku  bajkowo zrobiło się już w piątek - trzeciego listopada. Kiedy za oknem nieprzerwanie padało, a świat był szary i ponury, w sali grupy Witaminek i Lisków było wesoło i kolorowo. Dzieci przebrały się w stroje swoich ulubionych bohaterów, a wielokrotnie wystarczył jeden element stroju, by poczuć bajkowy klimat. O radosną atmosferę zadbały również wychowawczynie - pani Ewa Kozielska oraz pani Justyna Buhl, które także wcieliły się w postaci z baśni i bajek. Niesamowitą niespodzianką był moment, kiedy sale wszystkich grup w przedszkolu odwiedziły panie z obsługi - kucharka - pani Anna Tracz oraz pomoc kuchenna - pani Małgorzata Wróblewska, które porwały dzieci do wspólnego tańca. W niezwykłych przebraniach trudno je było rozpoznać. Radości dzieci nie było końca. Tego dnia na Witaminki i Liski czekało wiele atrakcji, gier i łamigłówek. Przedszkolaki bawiły się wspaniale, a i dorośli mieli przy tym mnóstwo radości, bo przecież w każdym z nas drzemie dziecko, które kocha bajki i baśnie.

Justyna Buhl