Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia zaprosili naszych przedszkolaków  na piękne przedstawienie teatralne pt. „Piotruś Pan”. Dnia 9 listopada 2023 r. brały w nim udział  dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku , które odbyło się w Domu Kultury w Ozimku. Znany już naszym dzieciom teatr z Wrocławia przedstawił sztukę teatralną na wysokim poziomie. Opowieść o chłopcu, który nie chce dorosnąć zabrała młodych widzów w podróż pełną przygód. Piotrusiowi w podróży towarzyszyła rezolutna dziewczynka o imieniu Wanda. Wspólnie pokonali piratów i kapitana Haka. Oprócz dobrej zabawy i przyjemnych doznań estetycznych przygody bohaterów uświadomiły dzieciom, że w życiu nie można uciekać od odpowiedzialności i obowiązków.

Magdalena Dudkiewicz