MAMA I TATA to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego   i  szczęścia. Mama i tata to pierwsze słowa każdego dziecka. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Dlatego też co roku w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Ozimku pomagamy dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy  i Taty. Z tej właśnie okazji 7 i 8 czerwca 2022 roku odbyły się uroczystości w kolejnych grupach w naszym przedszkolu. Dzieci w pięknych strojach zaprezentowały  program artystyczny prezentując swoje umiejętności wokalne i aktorskie. Podczas wręczania laurek, upominków całusom i uściskom nie było końca ,a atmosfera tych uroczystości była podniosła, niezwykle rodzinna i baaardzo wzruszająca.