Po hucznym powitaniu wiosny, Jedyneczka nie zwalnia tempa i przygotowuje dla swoich podopiecznych kolejne atrakcje. 22 marca obchodzony jest na całym świecie Dzień Wody. Przedszkolaki  z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku - Ekodzieciaki i Biedronki w środę odkrywały tajemnice tej niezbędnej do życia cieszy. Wśród gier i zabaw dowiedziały się, jaka relacja łączy człowieka z wodą, do czego świat i nauka wykorzystuje wodę oraz jak ją oszczędzać. Dobre nawyki Przyjaciela Wody mogą zmienić rzeczywistość wokół człowieka i sprawić, że nasza planeta otrzyma drugie życie. Dzieci rozmawiały także o nadmiernym zużyciu wody przez człowieka i różnych możliwościach ograniczenia tego zużycia. Wykonały również prace plastyczne oraz otrzymały dyplomy i medale. Ważne jest, by już od najmłodszych lat kształtować w dzieciach przyjazne środowisku zachowania. Dzięki temu możemy być pewni, że w dorosłym życiu będą świadomymi konsumentami i obywatelami naszej planety.

Opracowała Justyna Buhl