Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. W ostatnim tygodniu kwietnia  w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku poprzez różne zajęcia dydaktyczne, plastyczne, prezentacje multimedialną oraz odśpiewanie Hymnu Polskiego ,dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta. Symbole narodowe,których znajomość została utrwalona to symbole podkreślające charakter, niezależność i dumę wszystkich Polaków. Uczymy naszych przedszkolaków ,że to one jednoczyły i jednoczą Polaków w trudnych  chwilach w kraju i poza granicami.