,,Czy ktoś wierzy ,czy nie wierzy,  jestem sobie mały jeżyk .

Bardzo ostre igły moje , więc nikogo się nie boję…”

W minionym tygodniu w „Jedyneczce” Przedszkolaki z grupy ,,Witaminki” świętowały  Światowy Dzień Jeża. ,,Małe  jeżyki” miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska naturalnego jeży, ich sposobu poruszania się, budowy  ,odżywiania oraz tego ,w jaki sposób  przygotowują się do zimy . Dzieci poznały znaczenie słowa hibernacja ,która towarzyszy jeżom. Pomogła im w tym prezentacja oraz film wyświetlony  na tablicy interaktywnej. Przedszkolaki podczas zabaw ruchowych poruszały się i zachowywały jak jeże. Wykonały piękne jeżyki przy pomocy farb i słonecznika. Zabawy i radości było bez liku. Dzieci wiedzą  co zrobić , kiedy znajdą jeża ,który potrzebuje pomocy. Dowiedziały się że,to gatunek częściowo chroniony –dzieci są świadome zagrożeń jakie czyhają na jeże i tego, że mamy obowiązek zadbać o to, żeby nie działa się im krzywda.

E. Kozielska