Luty to miesiąc wielu ciekawych świąt nietypowych, przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr1 w Ozimku obchodziły min. Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Tego dnia ubrały się w białe stroje i próbowały poczuć się jak niedźwiadki. Uważnie słuchały informacji o bohaterze, oglądały zdjęcia, filmy edukacyjne, poznały kilka ciekawostek. Nie zabrakło tego dnia tematycznych zabaw ruchowych, sprawnościowych, muzycznych. By zaspokoić ciekawość przedszkolaków przeprowadzono eksperymenty. Dzieci sprawdziły min., dlaczego miś nie marznie w lodowatej wodzie oraz porównały wielkość swojej dłoni z oryginalnej wielkości  wzorem odcisku łapy niedźwiedzia. Podsumowaniem akcji i wyrazem zadowolenia,  było wspólne, głośne naśladowanie głosu prawdziwego niedźwiedzia polarnego. Uwieńczeniem Dnia Niedźwiedzia Polarnego było wykonanie pracy plastycznej z wizerunkiem białych misiów.

Opracowanie: Olga Małkiewicz