16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego na dzień 16 listopada w Przedszkolu Publicznym Nr 1  zrealizowano szereg działań.  Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach interaktywnych  na temat „Co to znaczy być tolerancyjnym? Każdy dziecko  miało możliwość wzięcia udziału w zabawach plastycznych, ruchowych, pogadankach oraz słuchowiskach  na temat szacunku i kształtowania pozytywnych relacji z innymi ludźmi pt. „Jestem tolerancyjny”. Tydzień przed tym wydarzeniem Przedszkole Publiczne  Nr 1 w Ozimku odwiedziła pani Ewa Dorynek  ze Szkoły Podstawowej Nr 2.Zaprezentowała przedszkolakom teatrzyk tradycyjnej japońskiej sztuki  teatralnej - Kamishibai, opowiadanie o tematyce tolerancji „Ula jest inna” oraz baśń „Brzydkie Kaczątko”. Spektakl okazał się wspaniałą receptą na to, jak w prosty sposób wytłumaczyć dziecku, czym jest tolerancja! Podczas spotkania dzieci brały czynny udział, a na twarzach rysowała się radość i ogromne zadowolenie, za co bardzo dziękujemy.