23 maja 2022r.Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 w Ozimku grupa ,,Witaminki” wybrały się do pobliskiego salonu fryzjerskiego ,,Rach-Ciach ,którego właścicielką jest Pani Monika Kowalczyk. Celem wizyty było poznanie zawodu fryzjera. Przedszkolaki  mogły dowiedzieć się, na czym polega specyfika tego zawodu. Poznały wyposażenie salonu, sprzęty i narzędzia potrzebne do wykonywania tej pracy, a także usystematyzowały swoją wiedzę na temat pielęgnacji włosów. Miały również okazję wcielić się w rolę klienta salonu. Dziewczęta i chłopcy  z ogromną przyjemnością skorzystali  z zabiegów fryzjerskich: czesanie, modelowanie, zaplatanie warkoczy, układanie włosów na żel.Serdecznie dziękujemy Pani Monice Kowalczyk za zaproszenie,  za bardzo ciekawą lekcję, życzliwość, słodki poczęstunek i przemiłą atmosferę oraz wspaniałe metamorfozy, które przedszkolaki z dumą prezentowały swoim koleżankom i kolegom po powrocie do przedszkola.Kto wie może ktoś z nich pójdzie w ślady Pani Moniki.

„ Oczy widzą, serce czuje, ręce tworzą”

E. Kozielska