Biedronki z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku to grupa, dla której ważne jest pojęcie ekologii. Dbają o kącik przyrodniczy, segregują śmieci, wykorzystują ponownie makulaturę, a tym razem wzięły pod uwagę plastik - a dokładnie plastikową butelkę. Okazało się, że owy przedmiot codziennego użytku, który każdy dobrze zna, może mieć zupełnie nowe zastosowanie. Podczas zajęć przedszkolaki wymyślały, do czego można ponownie użyć butelki. Pojawiło się kilka interesujących propozycji - jako doniczka, pojemnik na przybory lub lejek. Następnie dzieci tańczyły do muzyki, wykorzystując butelki - nowy rekwizyt bardzo przypadł Biedronkom do gustu. Okazało się również, że plastikowa butelka może pomóc przekazać emocje. Następnie przedszkolaki dały popis swoim rytmicznym umiejętnościom i zagrały koncert z prawdziwego zdarzenia - a to wszystko z użyciem najzwyklejszej plastikowej butelki. Zwieńczeniem innowacyjnych zajęć było wykonanie pracy plastycznej. Chciałoby się powiedzieć, że dzieci przeniosły się do kraju kwitnącej wiśni, gdyż ich dzieła sztuki wiele na to wskazywały. Za pomocą podstawy butelki, Biedronki odbijały na kartce papieru piękne różowe kwiaty. Praca, choć prosta w wykonaniu, sprawiła dzieciom wiele radości, a efekt zaskoczył wszystkich uczestników zajęć. Biedronki na długo zapamiętają butelkowe zabawy, dzięki którym zrozumiały, że każdy przedmiot może otrzymać od człowieka drugie życie - jeśli, oczywiście, ten na to tylko pozwoli.

opracowała Justyna Buhl