Dnia 24 września 2021r.dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku wzięły udział w „Biegu w piżamach”, którego głównym organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ozimku, pod patronatem Urzędu Gminy i Miasta Ozimek. Cel imprezy to pomoc i okazanie ogromnego wsparcia dla Fundacji ,,Gdy Liczy się Czas”. Została ona założona przez rodziców, dzieci które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową.

Dlaczego w piżamach?

Dla wielu  podopiecznych fundacji piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Wszyscy: przyjaciel dzieci Burmistrz Gminy i Miasta Ozimka pan Mirosław Wieszołek, przedszkolaki, uczniowie ,nauczyciele oraz pracownicy placówek chcieli  okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę sportowych ciuchów w piżamy i udział w tak wspaniałej imprezie.Na zakończenie przedszkolaki i uczniowie zostali obdarowani błękitnymi balonikami oraz upominkami ufundowanymi przez Urząd Gminy i Miasta w Ozimku.

M.Dudkiewicz