W czasach, gdy nasze głowy zaprzątają smutne wiadomości, gdy człowiek musi mierzyć się z czymś zupełnie mu obcym, w czasach, gdy pomoc sąsiadom stała się najwyższym celem, nie należy zapominać o lokalnych troskach i problemach. Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku z grupy Biedronek i Witaminek zaangażowały się w zbieranie nakrętek. Biedronki przygotowały nawet specjalny pojemnik w kształcie słonia. Dzieci przynosiły nakrętki z domu i gromadziły zapasy, by przeznaczyć je na wybrany cel charytatywny. Przedszkolaki dowiedziały się, że mała, zwykła, plastikowa nakrętka może mieć super-moc - może odmienić czyjeś życie. W słoneczny piątek, nasze przedszkole odwiedził Franek wraz ze swoją mamą, by odebrać wszystko to, co zostało zebrane przez dzieci. Biedronkom i Witaminkom niezwykłą radość sprawiło przekazanie darów chłopczykowi. Zrozumiały, że ich starania nie poszły na marne i oto przed nimi znajduje się chłopczyk, któremu nakrętki są bardzo potrzebne. Spotkanie było niezwykle wzruszające - uściskom nie było końca. Dzieci od razu chciały porwać Franka do zabawy, bez żadnych barier czy uprzedzeń. Biedronki i Witaminki przygotowały dla chłopca piękne serce, na którym odbiły swoje dłonie - będzie to dla Franka nie lada pamiątka z pobytu w przedszkolu. Mamy nadzieję, że gdy tylko pogoda pozwoli zaprosimy Franka do zabawy na przedszkolnym podwórku - by wzmocnić więź, która zawiązała się miedzy dziećmi w pewien słoneczny piątek...

Opracowała: Justyna Buhl