W minionym tygodniu Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego Nr 1 w Ozimku ,  grupa WITAMINKI  wybrała się na wycieczkę do Studia Fotograficznego Pani Karoliny Basaj .Pani Karolina to mama Mikołaja jednego z naszych przedszkolaków ,która zaprosiła nas do siebie.Przedszkolaki  miały tego dnia możliwość poznania warsztatu pracy fotografa jakim sprzętem dysponuje  jak powstawały zdjęcia dawniej , a jak dziś.W dobie fotografii cyfrowej fotografować może każdy .Dzieci poznały początki fotografii .Pozwala im to zrozumieć  jak dzisiaj łatwo można robić zdjęcia.Głównym celem było uwrażliwienie dzieci na otaczający je świat ,zachęcenie ich do obserwacji tego co je otacza ,pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej.Przedszkolaki  dowiedziały się z czego zbudowany jest aparat . Największą radość sprawiło im wcielenie się w prawdziwych fotografów oraz modeli. Dzieci mogły podziwiać wspaniałą już świąteczną scenerię jaka panowała w studio.Pani Karolino dziękujemy z całego serduszka za zaproszenie  za wspólnie spędzony czas,przekazaną wiedzę oraz wykonane zdjęcia.

,,Patrz oczyma, fotografuj sercem…”

Opracowała Ewa Kozielska

20211123_105600