Dnia 6 kwietnia 2022r.Przedszkole Publiczne Nr 1 w Ozimku ramach współpracy placówek odwiedzili  uczniowie z klasy 2A  Liceum Ogólnokształcącego w Ozimku o profilu psychologiczno–pedagogicznym. Celem wizyty był udział w zajęciach warsztatowych  w każdej z grup przedszkolnych o charakterze obserwacyjno-praktycznym. Zajęcia licealistów w ramach innowacji prowadzi pani pedagog Małgorzata Winnik oraz pani psycholog  Iza Latawiec. Tydzień wcześniej uczniowie mieli już okazję spotkania z Panią dyrektor  Magdaleną Dudkiewicz ,która  oprowadziła uczniów po wszystkich zakamarkach przedszkola, w swoim gabinecie opowiedziała o zawodzie nauczyciela i dyrektora. Wiele ciekawych informacji  dostarczyła również rozmowa  z  wychowawczyniami grup ,które  chętnie poopowiadały o swojej pracy w przedszkolu. Przedszkolaki maiły niesamowitą frajdę pobawić się ze starszymi koleżankami oraz kolegą, pokazać swoje zabawki, gry, pochwalić się swoimi umiejętnościami. Wiktorie, Kuba, Madzia, Ania i Ola z kolei przygotowali kolorowanki oraz podjęli się prób rozmów i zbaw z naszymi przedszkolakami, uczestniczyli podczas obiadku i relaksacji przed leżaczkami. Zajęcia w przedszkolu na pewno poszerzyły  i przybliżyły uczniom obszar związany z tematem -Kim chcę zostać w przyszłości?  Wiemy  przecież, że świadczenie danej pracy wymaga pewnych predyspozycji, umiejętności wykonywania jej w zgodzie z naszymi wartościami, możliwościami. Powinniśmy też znać swoje ograniczenia, które mogą być barierą przy wykonywaniu tejże pracy. Wspólna wymiana doświadczeń przyniosła przedszkolakom, licealistom oraz nauczycielom ogromną radość i zaskoczenie.

Dudkiewicz Magdalena