Czytając dziecku zaspokajamy jego potrzeby emocjonalne – czego nie zrobi za nas komputer ani telewizja. Podczas czytania jesteśmy blisko, przytulamy dziecko, patrzymy na nie z miłością, poświęcamy mu czas. W zrozumiały dla niego sposób rodzic swoim zachowaniem przekazuje mu: „Kocham Cię i jesteś dla mnie bardzo ważny”. W Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku  znów po długiej przerwie ,która była spowodowana  pandemią , kontynuujemy tradycję głośnego czytania dzieciom poprzez włączanie do niej chętnych rodziców.  Pamiętajmy, że zaszczepiona w dzieciństwie pasja do książek i czytania jest witaminą dla psychiki i umysłu dziecka, a jednocześnie chroni je przed uzależnieniem od mediów elektronicznych ...  Głośne czytanie wszechstronnie działa na dziecko: stymuluje rozwój mózgu, uczy myślenia, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię, zbliża, uczy wartości, buduje poczucie własnej wartości. Dlatego Kochani Rodzice czytajcie swoim dzieciom codziennie, jak również zapraszamy do głośnego czytania w naszym przedszkolu.