W ostatnim tygodniu września w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Ozimku w grupie „Wesołych Nutek” pani Kamila Widera w ramach zajęć dydaktycznych  pokazała przedszkolakom jak można wykorzystać dary jesieni w ciekawy i kreatywny sposób. Pani Kamila stworzyła jesienną ścieżkę sensoryczną. Wykorzystała do tego gałęzie drzew iglastych, szyszki, żołędzie, kasztany, liście. Rozwój sensoryczny pozwala odczuć, składać w spójną całość, zrozumieć bodźce odbierane przez zmysły z otaczającego nas świata. Ścieżka sensoryczna ma duże znaczenie dla małych i bosych stópek, usprawnia motorykę dużą, stymuluje receptory, rozwija wrażenia dotykowe. Temu wszystkiemu towarzyszyła wspaniała zabawa, a na twarzach dzieci rysowała się ciekawość i szczęście. To najważniejsze, co chcemy osiągnąć w przedszkolu. Wesołe Nutki z darów jesieni, a konkretnie jabłuszek przygotowały również w Dniu Jabłka zdrowe chipsy. Pokrojone plastry owocu ułożyły w suszarce i oczekiwały efektów. W sali roznosił się delikatny, wspaniały zapach. Po dwóch dniach nadeszła wyczekiwana chwila degustacji. Przedszkolaki  określiły je jako pyszne i prosiły o więcej. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.