„Miauczy kotek: miau!

Teraz pusta jest miseczka,

A jeszcze bym chciał”.

- J. Tuwim „Kotek”

17 lutego obchodzony jest na całym świecie Dzień Kota. Tego dnia również Przedszkole Publiczne Nr 1 zamieniło się w koci raj. Święto to jest jednym z ulubionych wydarzeń wszystkich przedszkolaków. Koty to zwierzęta niezwykle bliskie każdemu dziecku - kojarzą się z czymś miłym i przyjemnym. I choć koty słyną z tego, że chodzą własnymi ścieżkami, to tego dnia wszystkie dzieci kroczyły do przedszkola jednym rytmem - rytmem kocich łapek. Poprzebierane za koty lub z maskotką pod pachą uczestniczyły we wszystkich aktywnościach - oglądały filmy edukacyjne dla dzieci na temat kocich zwyczajów, słuchały wierszy i opowiadań, oglądały bajki, gdzie główną rolę odgrywały koty, wykonywały ciekawe prace plastyczne, naśladowały kocie figle, a z niejednej sali w tym dniu dolatywały słowa kocich hitów.

Ponadto, salę Wesołych Nutek odwiedził prawdziwy kot! Grupa miała przyjemność ugościć mamę Zuzi - Panią Mariolę - wraz z ich milusińskim kotkiem - Rudzią. Wizyta ta wywołała w dzieciach wiele radości i przyjemności z głaskania. Przedszkolaki dowiedziały się także  kilku ciekawostek o kotach. Wesołe Nutki składają swoim gościom serdeczne podziękowania za poświęcony czas i odwiedziny.

To był niezapomniany dzień! A już niedługo kolejne wydarzenia w Jedyneczce! Już nie możemy się doczekać!

opracowała Justyna Buhl