Prmocja zdrowia w naszej palcówce jest istostnym elementem, dlatego 15 października w Jedyneczce wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w Światowym  Dniu Mycia Rąk. Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy o zarazkach i bakteriach oraz ich wpływie na nasze zdrowie. Przypomnieliśmy sobie kiedy należy myć ręce i jak to robić prawidłowo. W zapamiętaniu tej trudnej sztuki pomógł nam wierszyk "Umyj rączkom brzuszki". Poznaliśmy różne rodzaje mydeł oraz ręczników. Puszczaliśmy bańki mydlane oraz tańczyliśmy do piosenki "Mydło wszystko umyje", wykonaliśmy piękne prace plastyczne.

Podczas doskonałej zabawy dzieci dowiedziały się jak ważna jest codzienna higiena rąk. Ta prosta czynność jest podstawą ochrony naszego zdrowia! Więc pamiętajmy o niej i stosujmy ją regularnie!

Opracowanie: Olga Małkiewicz