25 listopada uroczyście obchodziliśmy w Przedszkolu Publicznym Nr 1 Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci na początku poznały historię tej niezwykłej maskotki, a potem rozwiązywały różne zadania w grupach - oczywiście - z misiami w roli głównej. Było wiele atrakcji: zabawy muzyczne, ruchowe, plastyczne, misiowe tańce, a także zagadki dotyczące ulubieńców najmłodszych. Dzieci poznały wygląd i zachowanie prawdziwych niedźwiedzi oraz odgadywały nazwy najpopularniejszych misiów na świecie - bohaterów bajek i kreskówek. Zwieńczeniem zabaw było uroczyste zaśpiewanie misiowi „Sto lat” oraz rozdanie dzieciom orderów i dyplomów ”Przyjaciół Pluszowego Misia”. Ponadto, każdy przedszkolak mógł zapozować w, specjalnie przygotowanej z tej okazji, misiowej fotobudce. Dodatkowo, w tym dniu naszą Jedyneczkę, a przede wszystkim grupę sześciolatków, odwiedziła pani Grażyna Świercz z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ozimku. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w różnych zabawach i konkurencjach związanych z misiami, przygotowanymi przez panią Grażynkę. Na koniec przedszkolaki zostały obdarowane misiami ze słodką niespodzianką oraz kolorowankami wykonanymi przez uczniów szkoły. W zamian, dzieci przekazały na ręce gościa drobny upominek. Światowy Dzień Pluszowego Misia to okazja, by cieszyć się dzieciństwem wraz ze swoimi pociechami. To dzień, gdy nawet w nas - dorosłych - budzą się ciepłe i miłe wspomnienia, gdyż jak głosi H. Bechlerowa: „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”.