22 marca 2022 roku dzieci i pracownicy  z Przedszkola Publicznego  Nr 1 w Ozimku uroczyście powitały wiosnę. W tym dniu przedszkolaki zebrały się razem, aby wspólnie świętować „Powitanie wiosny”. W tym dniu w strojach obowiązywały wiosenne barwy, a głowy przedszkolaków przyozdobiły wspaniałe kapelusze. Wspólnym celem oprócz przywitania wiosny dla dzieci i pracowników przedszkola był udział w najciekawszym „Korowodzie Marzankowym” święcie wiosny 2022r.,którego organizatorem był Dom Kultury w Ozimku. W tym dniu do przedszkola zawitali wspaniali goście :jury-przedstawiciele Domu Kultury w Ozimku,pani wiosna oraz muzycy z Ozimskiej Orkiestry Dętej. Dzieci zgromadzone w przedszkolu z barwnymi gaikami przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę. Nie zapomniały przy tym o uroczystym pożegnaniu zimy, której symbolem jest kukła Marzanny, bogini zła i srogiej zimy. W grupie „Biedronek” przedszkolaki wraz z gośćmi bawili się wspólnie z wykonaną kukłą Marzanny i śpiewali piosenki na pożegnanie zimy. Po wizycie pani Wiosny  z przedszkola ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki oraz witały  wiosnę kolorowymi gaikami. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre. Dyrekcja przedszkola dziękuje wszystkim za ogromne zaangażowanie w przygotowanie przedszkola na przyjście wiosny!