W czwartkowe przedpołudnie grupa Biedronek otrzymała misję wykonania sałatki owocowej. Najpierw każdy przedszkolak dostał listę zakupów, którą musiał prawidłowo odczytać. Następnie, dzieci pod czujnym okiem swoich pań  wybrały się do pobliskiego marketu, by zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze produkty.Biedronki szybko zgromadziły niezbędne do wykonania sałatki składniki i z poczuciem spełnienia wróciły do przedszkola. Na tym jednak nie koniec. Dzieci zwróciły uwagę, że wszystkie owoce muszą być bardzo dokładnie umyte, zanim wykorzysta się je do dalszych celów. Gdy składniki były już w pełni przygotowane, biedronki przystąpiły do krojenia owoców. W ten oto sposób, przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny, powstała pyszna, kolorowa, a przede wszystkim pełna witamin, sałatka owocowa. Dzięki wyprawie do sklepu dzieci zrozumiały, ile wysiłku trzeba włożyć w przygotowanie nawet najprostszego dania. Biedronkowa sałatka owocowa sprawiła, że nawet w tak pochmurny dzień, na twarzach dzieci gościła radość i uśmiech.

J.Buhl