Dnia 19.05.2022r. przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 udały się do Domu Kultury w Ozimku, aby obejrzeć spektakl pt. „Piękna i Bestia”, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Przepięknym wątkiem sztuki jest motyw poświęcenia i bezinteresownej miłości jaką Bella obdarza swojego ojca, a potem zaklętego w potwora księcia. Kolejnym wątkiem jest relacja dobra i zła w naturze ludzkiej, która wyraża się w sztuce pragnieniem zmiany i poprawy charakteru głównej postaci jaką jest tytułowa Bestia. Przedszkolaki miały możliwość obejrzeć tą wspaniałą sztukę okraszoną zjawiskowymi kostiumami, pięknymi piosenkami i zabawną choreografią. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.