Dnia 21 kwietnia 2016r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przyjaźni ze Zwierzętami. Z tej okazji zagościły u nas domowe pupile i nie tylko. Prócz kotów, psów, rybek, chomików, papug, królików, żółwi pojawiły się także bażant, kogut i ślimaki, gekon i jaszczurka. Dzieci mogły podziwiać zwierzęta w salach tematycznych, pytać opiekunów o zwyczaje i potrzeby zwierząt.

Pani Sylwia Banasik z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Opolu opowiedziała nam jak należy opiekować się zwierzętami w domu oraz przybliżyła zasady adopcji ze schroniska. My w ramach współpracy zorganizowaliśmy kącik wsparcia dla jej podopiecznych. Przez ostatnie kilka tygodni zbieraliśmy: karmy, gryzaki, zabawki, legowiska, obroże, itp.

Na zakończenie odbył się pokaz umiejętności psów z Opolskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Aktywnych Psów APORT. Pan Darek Chwist przybliżył nam atrakcyjne i aktywne sposoby spędzania wolnego czasu z naszymi pupilami.

Serdecznie podziękowania dla wszystkich Rodziców, których zwierzęta zagościły w naszym przedszkolu oraz sklepu w Opolu „Artykuły dla zwierząt”. Więcej informacji na stronie internetowej: www.zoosklep.opole.pl

Opracowały: Olga Małkiewicz

Kamila Michalczyk