„ … W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.”

Zbigniew Dmitroca

Karnawał to czas przepełniony zabawą i muzyką, a bardzo ważnym elementem tego okresu jest bal. Dla przedszkolaków jest to niezwykły dzień, który dostarcza wiele przeżyć i radości nie tylko im, ale również całemu personelowi. Tak też było u nas…

W czwartkowe przedpołudnie 14 stycznia 2016 roku odbył się w naszym przedszkolu kostiumowy bal karnawałowy prowadzony przez wodzireja z zespołu „Casablanca”. Na tą wyjątkową okazję pracownicy przedszkola zadbali o oryginalną dekorację, wprowadzającą we wspaniały nastrój. Tego dnia już od rana można było spotkać bohaterów znanych bajek, wróżki, królewny, motylki, policjantów, rycerzy. Nie zabrakło również Elzy z Krainy Lodu, Spider-Mana, Batmana… Nie sposób zliczyć i wymienić te wszystkie postaci, które od razu po śniadaniu ruszyły do wesołej zabawy.

Dzieci czerpały wiele radości ze wspólnych tańców, zabaw ruchowych, pląsów i konkursów organizowanych przez wodzireja. Wszyscy świetnie się bawili i tańczyli, a uśmiech, pomimo chwilowego zmęczenia, nie znikał z twarzy, co można zaobserwować na poniższych zdjęciach. Kiedy bal karnawałowy dobiegł końca dzieci nagrodziły wodzireja gromkimi brawami w podziękowaniach za wspaniałą zabawę i z żalem opuściły salę balową.

Podczas balu wynajęty specjalnie na tą okazję fotograf wykonywał zdjęcia wychowankom, które uwieczniają wyjątkowy i oryginalny wygląd dzieci w tym dniu.

Wszystkim Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów balowych.

Opracowała: Kamila Michalczyk

Zdjęcia: Olga Małkiewicz