Dnia 14 kwietnia grupa IV (4-5 latki) wyruszyła na pieszą wycieczkę do pobliskiej apteki w Ozimku. Celem wycieczki było poznanie pracy farmaceuty, wyglądu i wyposażenia apteki, oraz asortymentu leków. Pani Małgorzata Manios- kierownik apteki opowiedziała nam o swojej pracy, pokazała, jakie lekarstwa i witaminy można w niej kupić, oraz oprowadziła po całej aptece. Okazało się, że od „środka” apteka kryje wiele fascynujących miejsc
i rzeczy. Dzieci miały możliwość oglądania różnych maści, kropli, syropów, tabletek, kolorowych plastrów, które pomagają im w walce z chorobą. Opowiedziała także, że praca w aptece polega również na wykonywaniu leków na zamówienie według specjalnych receptur.

Największą frajdą dla dzieci była możliwość przygotowania i zrobienia kremów i maści wg odpowiedniej instrukcji. Dzieci zobaczyły w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych leków byłoby bardzo trudne.

Podczas miłej prezentacji pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz, że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.

Na koniec dzieci otrzymały piękne upominki: oranżadki- witaminki, marchewkowe torebeczki, baloniki promujące zdrowie, a dzieci w podzięce wręczyły piękną laurkę i złożyły najlepsze życzenia wszystkim Pracownikom Apteki z okazji obchodzonego w kwietniu Dnia Służby Zdrowia.

W czasie tej wycieczki spotkaliśmy się z ogromną życzliwością całego personelu.

Serdecznie dziękujemy za pouczające spotkanie, miłe upominki, za poświęconą nam uwagę i czas, oraz za ciekawe przedstawienie tematu.

Opracowała: Irena Kulik-Mateja

Zdjęcia: Kamila Michalczyk