Nasza placówka podjęła się realizacji spotkań zaplanowanych w programie autorskim: „Jedyneczka w ruchu z muzyką w uchu”. Od stycznia do końca br. szkolnego zapraszamy do grup rodziców, którzy bawią się z dziećmi przy muzyce według własnego pomysłu. Są to zabawy zawierające elementy aerobiku.

Dzieci rodzą się z cudowną umiejętnością naśladowania i szukania wzorców. Mając na uwadze jak szybko nasze pociechy dorastają i zmieniają autorytety (później są nimi głównie rówieśnicy) chcemy dać im jak najlepszy przykład i zaszczepić chęć do aktywności fizycznej. Tak zrodził się pomysł poszerzenia współpracy z Rodzicami i organizacja zajęć aerobowych. Jak zwykło się mawiać „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”.

Ogromnie cieszy nas fakt, że Rodzice chętnie uczestniczą w tych spotkaniach. Dla dzieci to wspaniała okazja do rozwijania poczucia rytmu i ćwiczenia dużych grup mięśniowych. Przede wszystkim jednak, każdy może czuć się dumny z tego, że to właśnie jego mama organizuje innym przedszkolakom zabawę.

Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim Państwu za udział w zabawie i zapraszamy serdecznie na kolejne zajęcia.

Opracowały Halina Kłyś i Olga Małkiewicz