Dnia 17 grudnia grupa III zabrała się do upieczenia świątecznych ciasteczek na zajęciu, na które zaproszone były nauczycielki z pozostałych czterech grup. Każdy pamiętał o dokładnym umyciu rąk przed rozpoczęciem pracy, dziewczynki wcześniej porządnie upięły włosy.

Rozpoczęliśmy od krótkiego przypomnienia tradycji Świat Bożego Narodzenia i krótkiej zabawy naśladującej kolejne etapy przygotowania ciasteczek.

Następnie omówiliśmy produkty potrzebne do ich upieczenia, każdy z tych produktów był nazwany, omówiono jego wygląd, postać (sypki, w kostce itd.), niektórych smak, zapach. Okazało się, że dla dzieci nie były one zagadką, gdyż widziały je wcześniej w domach, a niekiedy używały do wspólnego pieczenia z mamą lub babcią. Po tym wstępie zabrano się do wygniatania ciasta. W dużej srebrnej misce zmieszano wszystkie produkty. Ciasto zostało zagniecione i podzielone na kulki i każdą z nich dzieci z wielkim zaangażowaniem rozwałkowały na stole i sprawnie wycinały za pomocą małych foremek o świątecznych kształtach zgrabne ciasteczka. Gdy już całe ciasto zostało zamienione na przepięknego kształtu ciasteczka ułożono je na blaszkach i zaniesiono do kuchni, aby panie kucharki upiekły je w piecu.

Upieczone i ostudzone udekorowaliśmy lukrem i kolorowymi posypkami.

Opracowała: Ewa Młyńska

Dziękujemy Rodzicom za pomoc i życzymy Wesołych Świąt