25 lutego starszaki ponownie wybrały się do biblioteki. Oprócz tradycyjnej wymiany książek, Pani Wiesia przygotowała dla nas niespodziankę.

Bibliotekarka zaprezentowała przedszkolakom ponadczasowy wiersz dla dzieci w zupełnie nowej, multimedialnej i bardzo atrakcyjnej odsłonie. „Lokomotywa” Juliana Tuwima zamieniła się w „podróż” przez wiersz, w której każdy wers jest przepięknie zilustrowany i wzbogacony o mnóstwo zabawnych animacji i dźwięków. Dzieci nie tylko zachwyciły się stroną graficzną i fabularną, ale także mogły łączyć treść wiersza z możliwością wykonywania prostych zadań wewnątrz aplikacji. Zabawa z „Lokomotywą” pobudziła wrażliwość dzieci, dając im możliwość napojenia spragnionych zwierząt, ułożenia rozsypanych kufrów czy posprzątania peronu po niesfornej małpce. Interaktywny świat wiersza to inspirująca zabawa, która nie tylko pobudza wyobraźnię, ale i zachęca dzieci do rozwijania chęci czytania. W roli lektora usłyszeliśmy Piotra Fronczewskiego.

Dziękujemy za tę wspaniałą przygodę, do zobaczenia w marcu.

Opracowała: Olga Małkiewicz