"Wiosenne zabawy przy muzyce z Marzanną w grupie II" - zajęcia otwarte dla rodziców

Mamy piękną, własną Marzannę! Nasi rodzice napracowali się, aby wyglądała oryginalnie i jak prawdziwa kobieta zimowej urody. Serdecznie dziękuję za wspaniałą zabawę i pracę, jaką włożyliście Państwo w realizację zajęć otwartych, w dniu 17 marca. Było mi niezwykle miło gościć Was w naszej grupie.

Dla naszych dzieci widok uśmiechniętych Rodziców był najlepszym podziękowaniem za trud, jaki włożyły w oprawę artystyczną tego spotkania oraz grzeczne zachowanie i udzielanie się na zajęciach. Przedszkolaki wykonały ilustrację ruchową piosenki „Pszczoła”, zaśpiewały piosenkę o wiośnie w błękitnej sukience, ale przede wszystkim doskonale bawiły się przy piosence „Uciekaj zimo”. Wszyscy chętnie odpowiadali na pytania związane z tematyką wiosenną, a także poprawnie rozróżniali symbole i dźwięki zimowej pory roku od tych, które kojarzą się z wiosną. Ugotowaliśmy również zupę marcową, mieszając w największym, przedszkolnym garnku wszystkie składniki, które kojarzyły się dzieciom z wiosenną aurą. Parę składników trzeba było potem powyciągać z tej zupy…, ale na tym właśnie polegała zabawa! Nie tylko dzieci odpowiadały na pytania i śpiewały. Udało nam się bowiem nakłonić również rodziców do zabawy przy muzyce i opowiadania pociechom o tradycji związanej z Marzanną, za co bardzo dziękujemy.

21 marca zamierzamy zabrać Marzannę na spacer ulicami Ozimka i pochwalić się naszą pracą. Dzieci na pewno pamiętają, ile gazet musiały powygniatać, by kukła Marzanny nabrała ludzkich kształtów. Oj, działo się w naszej sali… Gazety fruwały gdzie się dało!

Zajęcia otwarte to okazja do obserwacji swoich dzieci podczas zabaw dydaktycznych, śpiewu, tańców i relacji z rówieśnikami. Dzieci zdały ten egzamin na szóstkę. Gratulujemy i zapraszamy do galerii.

Opracowała: Halina Kłyś