Ósmego grudnia „Jedyneczkę” odwiedził długo wyczekiwany przez dzieci Mikołaj. Zastanawialiśmy się jaki jest powód jego spóźnienia… W odpowiedzi zaciekawione przedszkolaki usłyszały niesamowitą historię! Otóż, Mikołaj szykując w tym roku prezenty, nie sprzątał na bieżąco powstającego bałaganu i pogubił się w natłoku kartoników, papieru, wstążek i innych drobiazgów. Dzieci szybciutko powiedziały Mikołajowi jak utrzymać porządek, czym się czyści dywany, myje podłogi i wyciera kurze. By w następnym roku nie powtórzyła się podobna sytuacja, przedszkolaki zamieniły się w pomocników i pokazały gościowi jak obsługiwać odkurzacz, korzystać z mopa i wycierać kurze. Przy tylu rękach do pomocy nie była to ciężka praca, lecz doskonała zabawa. Po wielkich porządkach dzieci pięknie zaśpiewały piosenki dla Mikołaja, a on w podziękowaniu wręczył im ogromne prezenty.

Dziękujemy bardzo i do zobaczenia w następnym roku!!!

Opracowała: Olga Małkiewicz