Ruch to ulubiona forma spędzania czasu przez dzieci. Zabawy ruchowe nie tylko uczą dzieci odpowiedniej koordynacji ruchowej, wyzwalają ich energię i wspomagają rozwój, ale są też świetną integracją z rówieśnikami. U dzieci jest nie tylko oznaką zdrowego rozwoju, ale też niezastąpionym sposobem na wyzwolenie energii, która w nich drzemie.

Aerobik – sport przy muzyce jest jedną z form rekreacji, która kształtuje ogólną sprawność ruchową dziecka, rozbudza jego wrażliwość muzyczną i estetyczną, rozwija zamiłowanie do muzyki, tańca oraz zaspokaja potrzebę ruchu.

Zajęcia odbywają się cyklicznie 2 razy w miesiącu w których udział biorą wszystkie grupy wiekowe.

Zajęcia rozpoczynają się krótką rozgrzewką, a kończą się ćwiczeniami oddechowymi. Aerobik dostarcza wiele radości i dobrej zabawy.

Opracowała: Ewa Młyńska