Z życia przedszkola 2015/2016

Grupa V z wizytą w gospodarstwie

W słoneczny poranek 28 pażdziernika starszaki wybrały się do gospodarstwa Państwa Juros. Przez cały tydzień pilnie uczyły się o zwierzętach, warunkach ich hodowli oraz poznawały nazwy budynków, w których owe zwierzaki mieszkają. Wyprawa była doskonałą okazją do obcowania ze świnkami, tymi malutkimi i baaardzo dużymi oraz krowami – tu również mieliśmy okazję zobaczyć cielaki i dorosłe już osobniki. Pan Tomek opowiedział nam jak dbać o zwierzęta, czym je karmić by rosły zdrowo. Nie lada atrakcją była możliwość obejrzenia i wejścia do traktora! Każdy przedszkolak chciał nacisną klakson i przez chwilkę poczuć się jak prawdziwy rolnik.

Państwo Juros przygotowali dla nas niespodziankę… Zaprosili Panią Anię z firmy Zott, do której Pan Tomasz oddaje mleko. Przedszkolaki miały okazję spróbować przetworów mlecznych oraz na własne oczy obserwować jak odbywa się odbiór mleka przez specjalną cysternę.

Na zakończenie naszej przygody w gospodarstwie, Pani Iwonka przygotowała dla nas ciepłe napoje i udostępniła plac zabaw w pięknym ogrodzie.

W ramach podziękowania starszaki wręczyły Państwu Juros kartkę oraz wyrecytowały jesienny wierszyk.

Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękujemy Pani Iwonce i Panu Tomaszowi za tak ciepłe przyjęcie oraz smakowitą niespodziankę!

Opracowała: Olga Małkiewicz

123456789101112131415161718
  • Data aktualizacji: 2020-06-01 10:24
  • |
  • Licznik odwiedzin: 776 262