Z życia przedszkola 2015/2016

Co na łące słychać? - piesza wycieczka grupy V

20 maja grupa V wybrała się na pieszą wycieczkę na łąkę. Wyprawa ta była doskonałym podsumowaniem tematu kompleksowego tygodnia… oraz okazją do świętowania Dnia Latawca. Zabraliśmy ze sobą lupy i wykonane przez dzieci wraz z Rodzicami latawce, wiatraczki, samoloty.

Rozpoczęliśmy od poszukiwania poznanych na zajęciach roślin i zwierząt zamieszkujących łąkę. Lupy okazały się bardzo pomocne. Udało nam się obserwować w naturalnych warunkach między innymi: kwitnącą trawę, koniczynę (niestety nikt nie znalazł czterolistnej, jednak się nie poddamy i spróbujemy ponownie), mlecze, szczaw, jaskry, stokrotki oraz mrówki, pająki na pajęczynach, motyle, biedronki, komary.

Pogoda nam dopisała, słonko świeciło i powiewał lekki wietrzyk więc czym prędzej postanowiliśmy przetestować nasze latawce, wiatraczki i samoloty. Cóż to były za emocje! Przy mocniejszych podmuchach latawce szybowały wysoooko, wiatraczki tak szybko się kręciły, że aż rozmywały się wzory i kolory. Samoloty zmieniały kierunki i latały na rożne odległości, czasem nawet zderzały się w powietrzu. Dzieci chętnie i umiejętnie wymieniały się zabawkami a także współpracowały podczas zajęć.

To było wspaniałe przedpołudnie. Zrelaksowaliśmy się oraz pobawiliśmy w pięknej scenerii natury.

Kochani Rodzice bardzo dziękuję za piękne latawce, wiatraczki i samoloty. Dostarczyły nam wielu wrażeń i posłużyły do wspaniałej oraz aktywnej zabawy.

Opracowała: Olga Małkiewicz

Zdjęcia: Olga Małkiewicz

12345678910111213141516171819
  • Data aktualizacji: 2020-02-25 11:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 718 149